- Home
- Components
- Memory
- Corsair Vengeance LPX Black 8Go 3200MHz CL16
105,95 €
See price history105,95 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CMK8GX4M1Z3200C16 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR4 |
| Standard | PC4-25600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 8192 Go |
| Frequency | 3200 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 8192 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 16 |
|---|---|
| RAS to CAS | 18 |
| RAS Active | 36 |
| RAS Precharge | 18 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |