- Home
- Components
- Memory
- Kingston ValueRAM 16Go 6400MHz CL52
341,95 €
See price history341,95 €
See price history| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | KVR64V52BS8-16 |
| Height | 30 mm |
| Has Heatsink | No |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 262 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-51200 |
| Format | CSODIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 16384 Go |
| Frequency | 6400 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16384 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 52 |
|---|---|
| RAS to CAS | 52 |
| RAS Active | 32 |
| RAS Precharge | 52 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |