| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BN323 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Designation | be quiet! TFX Power 3 300W |
| ProductSpecs.warrantyYears | 3 |
| 80 Plus Efficiency | Gold |
| Wattage | 300 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | No |
|---|---|
| Connectors | 1x POWER_ATX 24-pin |
| 1x POWER_CPU 4-pin | |
| 1x POWER_PCIE 8-pin | |
| 3x POWER_SATA | |
| 3x POWER_MOLEX 4-pin | |
| Modularity Type | Non-Modular |
| Fan Size | 80 mm |
|---|---|
| Silent | Yes |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | EPS12V |
|---|---|
| ATX 3.0 Support | No |
| ATX 3.1 Support | No |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 85 mm |
|---|---|
| Height | 65 mm |
| Length | 175 mm |
| Form Factor | TFX |