Corsair — CO-9050183-WW
| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9050183-WW |
| isRGB | No |
| Colors | Black |
| isARGB | Yes |
| Length | 140 mm |
| Minimum Noise | 10 dB |
| zeroRPMMode | Yes |
| Included Fans | count: 2, bearing: Magnetic Dome, diameter: 140, thickness: 25 |
| Width with Fan | 140 mm |
| antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| lengthWithFan | 140 |
| staticPressure | 3.46 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 330 RPM |
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 36 dB |
| Maximum Airflow | 95.5 CFM |
| Minimum Airflow | 14.6 CFM |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 2x LED_ARGB | |
| Additional Connectors | 2x OTHER |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 624 g |
| Fan Diameter | 140 mm |
39,95 €
See price history