- Home
- Components
- CPU Coolers
- ASUS ROG RYUJIN III WB Black
249,95 €
See price history249,95 €
See price history| Brand | ASUS |
|---|---|
| Reference | 90RC00V0-M0UAY0 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 91 mm |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Included Fans | type: Axial-tech, count: 1, notes: Integrated VRM fan, reduces temperatures by up to 35°C |
| ProductSpecs.staticPressure | 5.53 |
| Maximum RPM | 5100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 5100 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 36 dB |
| Maximum Airflow | 21.08 CFM |
| Fan Diameter | 60 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_RGB 3-pin | |
| Additional Connectors | 1x USB_2_0 9-pin |
| Pump RPM | 3000 RPM |
|---|---|
| Tube Length | 400 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Width | 89 mm |
|---|---|
| Height | 101 mm |
| Weight | 395 g |