- Home
- Components
- SSDs
- Toshiba KBG30ZMV256G 256Go
41,90 €
See price history41,90 €
See price history| Brand | Toshiba |
|---|---|
| Reference | KBG30ZMV256G |
| IOPS Read | 110000 |
|---|---|
| Endurance | 100 TBW |
| IOPS Write | 140000 |
| Read Speed | 1415 Mo/s |
| Write Speed | 840 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 256 Go |
| Controller | Toshiba |
| Form Factor | M.2 2230 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Toshiba |
| TRIM Support | Yes |
|---|
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 2.38 mm |
| Length | 30 mm |
| Weight | 2.6 g |