49,95 €
See price history| Brand | Noctua |
|---|---|
| Reference | NF-A14X25 G2 PWM CHROMAX.BLACK |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Minimum Noise | 0 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Width with Fan | 140 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 140 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.56 |
| Maximum Operating Temperature | 60 °C |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 24.8 dB |
| Maximum Airflow | 91.58 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | LCP GF30 |
|---|---|
| PBT ABS GF30 | |
| Plastic | |
| Silicone |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | Yes |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 225 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |