Arctic — ACFAN00197A
| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00197A |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.4 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 200 RPM |
| Maximum Noise | 10.64 dB |
| Maximum Airflow | 72.8 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Office |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 194 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |
10,90 €
See price history