- Home
- Components
- SSDs
- Western Digital WD Red SN700 4To
999,95 €
See price history999,95 €
See price history| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Reference | WDS400T1R0C |
| Usage | NAS |
| IOPS Read | 550000 |
|---|---|
| Endurance | 5100 TBW |
| IOPS Write | 520000 |
| Read Speed | 3400 Mo/s |
| Write Speed | 3100 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 4096 Go |
| Controller | WD NVMe Architecture |
| Form Factor | M.2 2280-D5-M |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Western Digital |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 2.38 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 9.57 g |