Noctua — NF-A12X25-LS-PWM
| Brand | Noctua |
|---|---|
| Reference | NF-A12X25-LS-PWM |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | Beige |
| Brown | |
| ProductSpecs.isARGB | No |
| Minimum Noise | 7.6 dB |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| Top Flow | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Low Profile | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| Double Tower | No |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.24 |
| Integrated Display | No |
| Maximum RPM | 1200 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 450 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 12.1 dB |
| Maximum Airflow | 32.78 CFM |
| Minimum Airflow | 23.19 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Copper |
|---|---|
| Plastic | |
| Rubber | |
| Steel |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Workstation | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 205 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |
42,95 €
See price history