| Brand | Zalman |
|---|---|
| Reference | M2 MINI (SILVER) |
| ProductSpecs.colors | Silver |
| Length | 328 mm |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|
| Front Panel Location | Top |
|---|---|
| Front Panel Connectors | - |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| Included Fans | Yes |
| Watercooling Support | No |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 295 mm |
| Maximum PSU Length | 130 mm |
| PSU Form Factor | SFX |
| SFX-L | |
| Expansion Slots | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 60 mm |
| Supported Form Factors | Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | Yes |
| Materials | Acrylic |
| Aluminum | |
| Steel | |
| Mesh Front | No |
| Front Color | Silver |
| Dust Filters | 0 |
| Tempered Glass | No |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 235 mm |
| Volume | 11.5 L |
| Weight | 2.8 kg |
| Form Factor | Mini Tower |