| Brand | Hyte |
|---|---|
| Reference | FAN-HYTE-FA12-MM-4 |
| ProductSpecs.colors | Green |
| Length | 25 mm |
| Minimum Noise | 15 dB |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| Included Fans | count: 4, diameter: 120, bearingType: Fluid Dynamic |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.6 |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Fan Count | 4 |
| Maximum Noise | 28 dB |
| Maximum Airflow | 72 CFM |
| Minimum Airflow | 0 CFM |
| Fan Connectors | 4x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x OTHER |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | ABS |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 120 mm |
| Weight | 853 g |
| Fan Diameter | 120 mm |