- Home
- Components
- CPU Coolers
- DeepCool MYSTIQUE 360 WH ARGB
161,08 €
See price history161,08 €
See price history| Brand | DeepCool |
|---|---|
| Reference | AAANY02695 |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 77 mm |
| Maximum TDP | 280 W |
| Minimum Noise | 0 dB |
| ProductSpecs.toolFree | Yes |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Included Fans | count: 3, model: FD12 ARGB WH, maxRPM: 2400, minRPM: 600, bearing: Hydro Bearing, hasARGB: true, diameter: 120, maxNoise: 38.71, connector: 4-pin PWM, thickness: 25, maxAirflow: 72.04, staticPressure: 3.48, powerConsumption: 2.64 |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.48 |
| Reverse Blade | No |
| Maximum RPM | 2400 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 600 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 38.71 dB |
| Maximum Airflow | 72.04 CFM |
| Minimum Airflow | 0 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Maximum Operating Temperature | 60 °C |
| Thermal Resistance | 0 °C/W |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 3x LED_ARGB 3-pin |
| 1x PUMP 3-pin |
| Pump RPM | 3400 RPM |
|---|---|
| Tube Length | 410 mm |
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper | |
| Silicone |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Pack | No |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Liquid |
| Heat Pipes | No |
| Low Profile | No |
| Heat Pipe Count | 0 |
| Double Tower | No |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 93 mm |
|---|---|
| Height | 66 mm |
| Weight | 1.85 kg |
| Width with Fan | 402 mm |
| Height with Fan | 52 mm |