| Brand | Jonsbo |
|---|---|
| Reference | D31 STD BLACK |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 440 mm |
| ProductSpecs.hasTransportHandle | No |
| ProductSpecs.hasPowerSupplyShroud | Yes |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Location | Front |
|---|---|
| Front Panel Connectors | - |
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - | |
| Included Fans | No |
| AIO Radiator Support | - |
| - | |
| - | |
| Watercooling Support | Yes |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 330 mm |
| Maximum PSU Length | 140 mm |
| PSU Form Factor | ATX/EPS |
| Expansion Slots | 4 |
| Maximum CPU Cooler Height | 168 mm |
| Supported Form Factors | DTX |
| Micro ATX | |
| Mini-ITX |
| Aquarium Style | No |
|---|---|
| Windowed | Yes |
| Materials | Steel |
| Tempered Glass | |
| Mesh Front | No |
| Front Color | Black |
| Dust Filters | 2 |
| Tempered Glass | Yes |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| Media Center | |
| Office | |
| LED RGB | No |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | No |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | Standard |
| Width | 205 mm |
|---|---|
| Height | 347.5 mm |
| Volume | 31.3 L |
| Weight | 5.9 kg |
| Form Factor | Mini Tower |