| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00145A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 1 |
| Maximum RPM | 1350 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 230 RPM |
| Fan Count | 5 |
| Maximum Noise | 22.5 dB |
| Maximum Airflow | 53 CFM |
| Fan Connectors | 5x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Office |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 105 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |