- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate BarraCuda 2To 256Mo
Seagate BarraCuda 2To 256Mo
Seagate Technology — ST2000DM008
Seagate Technology — ST2000DM008
| Brand | Seagate Technology |
|---|---|
| Reference | ST2000DM008 |
| Rotation Speed | 7200 RPM |
|---|
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | Desktop |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 2048 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | SMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 20.2 mm |
| Length | 146.99 mm |
| Weight | 490 g |
129,95 €
See price history