- Home
- Components
- Power Supplies
- Textorm TX650M+ V3
Textorm TX650M+ V3
Textorm — TX650M+ V3
74,95 €
See price historyTextorm — TX650M+ V3
74,95 €
See price history| Brand | Textorm |
|---|---|
| Reference | TX650M+ V3 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Designation | Textorm TX650M+ |
| ProductSpecs.warrantyYears | 3 |
| 80 Plus Efficiency | Bronze |
| Wattage | 650 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | Yes |
|---|---|
| Connectors | 2x POWER_CPU 8-pin |
| 6x POWER_SATA | |
| 1x POWER_ATX 24-pin | |
| 3x POWER_MOLEX 4-pin | |
| 2x POWER_PCIE 8-pin | |
| Modularity Type | Semi-Modular |
| Fan Size | 120 mm |
|---|---|
| Silent | Yes |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| ATX 3.0 Support | No |
| ATX 3.1 Support | No |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 86 mm |
| Length | 143 mm |
| Form Factor | ATX/EPS |