- Home
- Components
- Cases
- NZXT H9 Flow RGB Black
NZXT H9 Flow RGB Black
NZXT — CM-H92FB-R1
219,95 €
See price historyNZXT — CM-H92FB-R1
219,95 €
See price history| Brand | NZXT |
|---|---|
| Reference | CM-H92FB-R1 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Length | 481 mm |
| ProductSpecs.hasTransportHandle | No |
| ProductSpecs.hasPowerSupplyShroud | No |
| Included PSU | No |
|---|
| Drive Bays | - |
|---|---|
| - |
| Front Panel Connectors | - |
|---|---|
| - | |
| - |
| Fan Slots | - |
|---|---|
| - | |
| - | |
| - | |
| Included Fans | Yes |
| AIO Radiator Support | - |
| - | |
| - | |
| - | |
| Watercooling Support | Yes |
| Low Profile | No |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 410 mm |
| Maximum PSU Length | 200 mm |
| PSU Form Factor | ATX/EPS |
| Expansion Slots | 7 |
| Maximum CPU Cooler Height | 165 mm |
| Supported Form Factors | ATX |
| E-ATX | |
| Micro ATX | |
| Mini-ITX |
| Aquarium Style | Yes |
|---|---|
| Windowed | Yes |
| Materials | Steel |
| Tempered Glass | |
| Mesh Front | No |
| Front Color | Black |
| Dust Filters | 1 |
| Tempered Glass | Yes |
| Tool-less Design | No |
| Usage | Gaming |
|---|---|
| LED RGB | Yes |
| ARGB Hub | No |
| LED ARGB | Yes |
| Integrated Screen | No |
| Connector Placement | (BTF) |
| Width | 315 mm |
|---|---|
| Height | 506 mm |
| Volume | 76.7 L |
| Weight | 12.46 kg |
| Form Factor | ATX Mid Tower |