- Home
- Components
- Case Fans
- Arctic P14 Black 140mm x5
Arctic P14 Black 140mm x5
Arctic — ACFAN00136A
Arctic — ACFAN00136A
| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00136A |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.4 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Fan Count | 5 |
| Maximum Airflow | 72.8 CFM |
| Fan Connectors | 5x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | No |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 191 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |
39,95 €
See price history