273,38 €
See price history| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CW-9060074-WW |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Minimum Noise | 5 dB |
| Maximum RPM | 2100 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 550 RPM |
| Maximum Noise | 34.1 dB |
| Maximum Airflow | 65.57 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| AMD sTR4 | |
| AMD sTRX4 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1366 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| Integrated Display | Yes |
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Heat Pipes | Yes |
| Ball Bearing | Yes |
| Variable Speed | Yes |