| Brand | Advance |
|---|---|
| Reference | V-A80 |
| ProductSpecs.isRGB | No |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | No |
| Length | 80 mm |
| Minimum Noise | 0 dB |
| ProductSpecs.toolFree | No |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Low Profile | No |
| ProductSpecs.antiVibration | No |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.24 |
| Maximum Operating Temperature | 70 °C |
| Thermal Resistance | 0 °C/W |
| Maximum RPM | 2200 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 28 dB |
| Maximum Airflow | 26.54 CFM |
| Minimum Airflow | 0 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | No |
|---|---|
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Ball Bearing | Yes |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | No |
| Width | 80 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Weight | 85 g |
| Fan Diameter | 80 mm |