- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate Barracuda 16To 512Mo
422,79 €
See price history422,79 €
See price history| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | ST16000DM001 |
| ProductSpecs.colors | None |
| Read Speed | 190 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 512 Mo |
|---|---|
| Usage | Desktop |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 16384 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.11 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 695 g |