| Brand | Kioxia |
|---|---|
| Reference | LSF10Z002TG8 |
| IOPS Read | 1000000 |
|---|---|
| Endurance | 600 TBW |
| IOPS Write | 1250000 |
| Read Speed | 7300 Mo/s |
| Write Speed | 6800 Mo/s |
| Format | M.2 |
|---|---|
| Capacity | 2048 Go |
| Interfaces | - |
| Memory Type | QLC |
| TRIM Support | Yes |
|---|
| Width | 80.15 mm |
|---|---|
| Height | 2.38 mm |
| Length | 22.15 mm |
| Weight | 7 g |