289,95 €
See price history| Brand | Textorm |
|---|---|
| Reference | TXU8G1S56C46K2 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-44800 - DDR5-5600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 16384 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 8192 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 46 |
|---|
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |