- Home
- Components
- Hard Drives
- Western Digital Purple 4To 128Mo
161,29 €
See price history161,29 €
See price history| Brand | Western Digital |
|---|---|
| Reference | WD44PURZ |
| ProductSpecs.colors | Purple |
| Read Speed | 175 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 5400 RPM |
| Cache | 128 Mo |
|---|---|
| Usage | Server |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 4096 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.6 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 550 g |