- Home
- Components
- Case Fans
- Lian Li Uni Fan TL Wireless 140 Reverse Blade 140mm
Lian Li Uni Fan TL Wireless 140 Reverse Blade 140mm
Lian Li — G99.14RTL1W1B.00
39,95 €
See price historyLian Li — G99.14RTL1W1B.00
39,95 €
See price history| Brand | Lian Li |
|---|---|
| Reference | G99.14RTL1W1B.00 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Width with Fan | 142 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 140 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 28 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.27 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 200 RPM |
| Maximum Noise | 31 dB |
| Maximum Airflow | 101.6 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x USB_2_0 9-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | LCP |
|---|---|
| PA66 |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | Yes |
| Weight | 340 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |