- Home
- Components
- Case Fans
- MSI MAG MAX F12A-3 120mm x3
49,99 €
See price history49,99 €
See price history| Brand | MSI |
|---|---|
| Reference | MAX F12A-3 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Minimum Noise | 20 dB |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.5 |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 600 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 28 dB |
| Maximum Airflow | 40.1 CFM |
| Minimum Airflow | 8 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Weight | 483 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |