- Home
- Components
- Memory
- Kingston Fury Impact 32Go 4800MHz CL38
Kingston Fury Impact 32Go 4800MHz CL38
Kingston — KF548S38IB-32
Kingston — KF548S38IB-32
| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | KF548S38IB-32 |
| Width | 30.48 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Height | 30 mm |
| Length | 68.58 mm |
| Has Heatsink | No |
| ECC | Yes |
|---|---|
| Pins | 262 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-38400 |
| Format | SO-DIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 4800 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 32 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 38 |
|---|---|
| RAS to CAS | 38 |
| RAS Active | 29.12 |
| RAS Precharge | 29.12 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | laptop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |
597,75 €
See price history