- Home
- Components
- Case Fans
- Cooler Master SickeFlow Edge 120 ARGB Noir 120mm
16,95 €
See price history| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | MFX-B2DN-25NP2-R2 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.61 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 690 RPM |
| Maximum Noise | 32.8 dB |
| Maximum Airflow | 70.7 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 171 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |