- Home
- Components
- Memory
- Kingston Fury Beast 2x32Go 5600MHz CL36
Kingston Fury Beast 2x32Go 5600MHz CL36
Kingston — KF556C36BBEK2-64
Kingston — KF556C36BBEK2-64
| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | KF556C36BBEK2-64 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-44800 - DDR5-5600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 64 Go |
| Frequency | 5600 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 32 Go |
| Voltage | 1.25 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.25 V |
| CAS Latency | 36 |
|---|---|
| RAS to CAS | 38 |
| RAS Precharge | 38 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | No |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |
1 039,45 €
See price history