- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate ST8000NM018B 8To 256Mo
Seagate ST8000NM018B 8To 256Mo
Seagate Technology — ST8000NM018B
319,95 €
See price historySeagate Technology — ST8000NM018B
319,95 €
See price history| Brand | Seagate Technology |
|---|---|
| Reference | ST8000NM018B |
| Endurance | 550 TBW |
| Read Speed | 255 Mo/s |
|---|---|
| Write Speed | 255 Mo/s |
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | Server |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 8192 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.1 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 716 g |