- Home
- Components
- CPU Coolers
- Cooler Master MasterLiquid 360 Core II ARGB White
95,90 €
See price history| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | MLW-D36M-A18PA-RW |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 27 mm |
| Included Fans | count: 3 |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 52 |
| ProductSpecs.staticPressure | 2 |
| Maximum RPM | 1750 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 650 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 30 dB |
| Maximum Airflow | 70.7 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|
| Pump RPM | 3100 RPM |
|---|---|
| AIO Radiator Size | 360 |
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | ARGB |
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 394 mm |
|---|---|
| Height | 120 mm |
| Width with Fan | 394 mm |
| Height with Fan | 120 mm |