| Brand | TRYX |
|---|---|
| Reference | 6977029650186 |
| Colors | White |
| toolFree | No |
| zeroRPMMode | No |
| antiVibration | Yes |
| staticPressure | 2.53 |
| Maximum RPM | 1650 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 32 dB |
| Maximum Airflow | 100.3 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Liquid Crystal Polymer |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 179 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |