- Home
- Components
- SSDs
- PNY CS1030 500Go
PNY CS1030 500Go
PNY — M280CS1030-500-RB
PNY — M280CS1030-500-RB
| Brand | PNY |
|---|---|
| Reference | M280CS1030-500-RB |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | PCB |
| Endurance | 110 TBW |
|---|---|
| Read Speed | 2000 Mo/s |
| Write Speed | 1100 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Cache | 0 Mo |
| Format | M.2 |
| Capacity | 500 Go |
| Controller | Phison PS5013-E13 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Phison |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 4 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 6.6 g |
102,19 €
See price history