- Home
- Components
- Memory
- G.Skill Trident Z5 Royal Gold 2x24Go 7200MHz CL36
G.Skill — F5-7200J3646F24GX2-TR5G
1 229,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-7200J3646F24GX2-TR5G |
| Width | 7.5 mm |
| ProductSpecs.colors | Gold |
| Height | 43 mm |
| Length | 133.35 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-57600 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 48 Go |
| Frequency | 7200 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 24 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 36 |
|---|---|
| RAS to CAS | 46 |
| RAS Active | 115 |
| Command Rate | 1T |
| RAS Precharge | 46 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |