- Home
- Components
- Case Fans
- Phanteks M25G2-120 D-RGB Reverse 120mm - Black
Phanteks — PH-F120M25R_G2_DBK01
| Brand | Phanteks |
|---|---|
| Reference | PH-F120M25R_G2_DBK01 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | No |
| Width with Fan | 120 mm |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.99 |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 350 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 39.28 dB |
| Maximum Airflow | 73.69 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB 3-pin |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | PCB |
|---|---|
| Plastic | |
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 154 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |
13,75 €
See price history