- Home
- Components
- SSDs
- Crucial E100 480Go
Crucial E100 480Go
Crucial — CT480E100SSD8
99,95 €
See price historyCrucial — CT480E100SSD8
99,95 €
See price history| Brand | Crucial |
|---|---|
| Reference | CT480E100SSD8 |
| Endurance | 60 TBW |
|---|---|
| Read Speed | 4500 Mo/s |
| Write Speed | 2500 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 480 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 2.3 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 6 g |