| Brand | NZXT |
|---|---|
| Reference | RF-U24HF-W1 |
| isRGB | Yes |
| Colors | White |
| isARGB | Yes |
| zeroRPMMode | Yes |
| Width with Fan | 240 mm |
| antiVibration | Yes |
| Height with Fan | 26 mm |
| lengthWithFan | 120 |
| staticPressure | 3.3 |
| Maximum RPM | 2400 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Fan Count | 2 |
| Maximum Noise | 30 dB |
| Maximum Airflow | 75.12 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| 1x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|---|
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Fan Diameter | 120 mm |
|---|