- Home
- Components
- Case Fans
- Cooler Master SickeFlow Edge 120 ARGB Blanc 120mm x3
Cooler Master SickeFlow Edge 120 ARGB Blanc 120mm x3
Cooler Master — MFX-B2DW-253P2-R2
Recommended
44,95 €
See price historyCooler Master — MFX-B2DW-253P2-R2
44,95 €
See price history| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | MFX-B2DW-253P2-R2 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.61 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 690 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 32.8 dB |
| Maximum Airflow | 70.7 CFM |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|---|
| 3x LED_ARGB |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 171 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |