119,95 €
See price history| Brand | DeepCool |
|---|---|
| Reference | R-LS720-BKAMMM-G-1 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Maximum TDP | 300 W |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| Maximum RPM | 2250 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Maximum Noise | 32.9 dB |
| Maximum Airflow | 85.85 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x LED_ARGB |
|---|---|
| 1x FAN 3-pin | |
| 1x FAN 4-pin |
| AIO Radiator Size | 360 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Liquid |
| Heat Pipes | No |
| Double Tower | No |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | No |
| Height | 27 mm |
|---|---|
| Weight | 1.66 kg |
| Width with Fan | 402 mm |
| Height with Fan | 57 mm |