- Home
- Components
- Memory
- Viper Gaming Elite 5 Ultra RGB DDR5 2x16Go 6000MHz CL46
Viper Gaming Elite 5 Ultra RGB DDR5 2x16Go 6000MHz CL46
Viper Gaming — VEUR532G6036K
599,95 €
See price historyViper Gaming — VEUR532G6036K
599,95 €
See price history| Brand | Viper Gaming |
|---|---|
| Reference | VEUR532G6036K |
| Width | 7 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| RGB | |
| Height | 44 mm |
| Length | 137 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-48000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32768 Go |
| Frequency | 6000 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16384 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 46 |
|---|---|
| RAS to CAS | 46 |
| RAS Active | 90 |
| RAS Precharge | 46 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | Yes |