| Brand | Corsair |
|---|---|
| Reference | CO-9050194-WW |
| ProductSpecs.colors | White |
| Length | 140 mm |
| Minimum Noise | 10 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 3.46 |
| Maximum RPM | 1700 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 330 RPM |
| Maximum Noise | 36 dB |
| Maximum Airflow | 95.5 CFM |
| Minimum Airflow | 14.6 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | - |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 140 mm |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Weight | 293 g |
| Fan Diameter | 140 mm |