- Home
- Components
- Memory
- G.Skill Ripjaws M5 RGB Black 2x24Go 5200MHz CL40
G.Skill — F5-5200J4040A24GX2-RM5RK
816,95 €
See price history| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-5200J4040A24GX2-RM5RK |
| ProductSpecs.colors | Black |
| RGB | |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-41600 - DDR5-5200 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 49152 Go |
| Frequency | 5200 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 24576 Go |
| Voltage | 1.1 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 40 |
|---|---|
| RAS to CAS | 40 |
| RAS Active | 83 |
| RAS Precharge | 40 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | Yes |
| LED RGB | Yes |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |