- Home
- Components
- Case Fans
- Xilence XPF80.W 80mm
17,89 €
See price history17,89 €
See price history| Brand | Xilence |
|---|---|
| Reference | XPF80.W |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Width with Fan | 80 mm |
| Height with Fan | 25 mm |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 80 |
| Maximum RPM | 1800 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 1800 RPM |
| Fan Count | 1 |
| Maximum Noise | 20 dB |
| Maximum Airflow | 21.8 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|---|
| Additional Connectors | 1x POWER_MOLEX 4-pin |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Plastic |
|---|
| PWM Control | No |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | No |
| Weight | 60 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 80 mm |