| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00318A |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 5.2 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 400 RPM |
| Maximum Airflow | 110 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Multimedia | |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 237 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |