- Home
- Components
- Case Fans
- Xilence XPF80.R 80mm
18,19 €
See price history18,19 €
See price history| Brand | Xilence |
|---|---|
| Reference | XPF80.R |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Red | |
| Length | 25 mm |
| ProductSpecs.toolFree | Yes |
| ProductSpecs.antiVibration | No |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 1500 RPM |
| Maximum Noise | 17.5 dB |
| Maximum Airflow | 18.61 CFM |
| Minimum Airflow | 18.61 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 3-pin |
|---|---|
| 1x OTHER |
| LED Lighting | No |
|---|
| Materials | Copper |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | No |
|---|---|
| Cooling Type | Active |
| Ball Bearing | No |
| Variable Speed | No |
| Width | 80 mm |
|---|---|
| Height | 80 mm |
| Weight | 58 g |
| Fan Diameter | 80 mm |