| Brand | Lexar |
|---|---|
| Reference | LNS100-128RB |
| ProductSpecs.colors | Gray |
| IOPS Read | 50000 |
|---|---|
| Endurance | 64 TBW |
| IOPS Write | 60000 |
| Read Speed | 520 Mo/s |
| Write Speed | 500 Mo/s |
| NVMe | No |
|---|---|
| Cache | 0 Mo |
| Format | 2.5" |
| Capacity | 128 Go |
| Controller | Marvell 88NV1120 |
| Form Factor | 2.5" / 7mm |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Marvell |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 100.2 mm |
|---|---|
| Height | 7 mm |
| Length | 69.85 mm |
| Weight | 34 g |