- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate Exos X16 16To 256Mo
Seagate Exos X16 16To 256Mo
Seagate — 251031-1E6E
Seagate — 251031-1E6E
| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | 251031-1E6E |
| IOPS Read | 170 |
| IOPS Write | 440 |
| Read Speed | 261 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 7200 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | Server |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 16384 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.85 mm |
|---|---|
| Height | 26.11 mm |
| Length | 147 mm |
| Weight | 670 g |
398,57 €
See price history