30,25 €
See price history| Brand | Cooler Master |
|---|---|
| Reference | RR-212S-25PZ-R1 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Maximum TDP | 230 W |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 74 |
| Maximum RPM | 2500 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 32.8 dB |
| Maximum Airflow | 70.7 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM4 |
|---|---|
| AMD AM5 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 1851 |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Integrated Display | No |
| Materials | Aluminum |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Top Flow | No |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | Yes |
| Double Tower | No |
| Weight | 700 g |
|---|---|
| Width with Fan | 125 mm |
| Height with Fan | 152 mm |