G.Skill — F5-6000J3040G32GX2-FX5
| Brand | G.Skill |
|---|---|
| Reference | F5-6000J3040G32GX2-FX5 |
| Width | 7.7 mm |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Height | 33 mm |
| Length | 133.35 mm |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| ECC | No |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | DDR5-6000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 64 Go |
| Frequency | 6000 MHz |
| Registered | No |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 32 Go |
| Voltage | 1.4 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 30 |
|---|---|
| RAS to CAS | 40 |
| RAS Active | 96 |
| RAS Precharge | 40 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |
| Intel Optimized | No |
1 256,95 €
See price history